Skip to content

Potrzebuję pieniędzy w 6 godzin, co zrobić?

Twój samochód zepsuł się w najmniej odpowiednim momencie? Musisz kupić niezbędne leki przepisane przez lekarza, aby możliwie szybko wrócić do zdrowia? Stanąłeś przed koniecznością zakupu biletu lotniczego, za który musisz zapłacić właśnie dziś? Portfel świeci pustkami, na koncie resztki ostatniej wypłaty, a na wsparcie najbliższych niestety nie można liczyć …

Znasz taki scenariusz?

Nieplanowane wydatki często spadają na nas jak grom z jasnego nieba, komplikując plany, burząc z pasją wykreowane marzenia i pomysły.

Nie ulega wątpliwościom – życie pisze swoje scenariusz. Choć nie możemy przewidzieć wszystkich zdarzeń, które pojawiają się na naszej drodze, możemy znaleźć odpowiednie wsparcie, które pomoże nam pokonać zawiłości losu.

Jeśli na Twojej drodze pojawiły się niespodziewane wydatki, których nie możesz odłożyć na jutro, skorzystaj z pomocy pozabankowej instytucji finansowej, oferującej szybkie pożyczki.

Dlaczego szybka pożyczka?

Dzięki szybkiej pożyczce otrzymasz pieniądze sprawnie i szybko. Nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku, fundusze mogą znaleźć się na Twoim rachunku bankowym. Niemożliwe? A jednak!

Jeśli wierzyć obiegowej opinii klientami pozabankowych instytucji finansowych często stają się osoby o niekorzystnej historii kredytowej. Owszem, negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej z reguły uniemożliwia zaciągnięcie kredytu bankowego. Nie wszyscy wiedzą jednak, że duża część klientów firm pożyczkowych to ludzie, którzy regularnie spłacają swoje bankowe zobowiązania, a ich historia kredytowa jest wręcz wzorcowa. Takie osoby często świadomie rezygnują ze żmudnych i męczących procedur bankowych, wybierając minimum formalności i szybką decyzję pożyczkową w parabankach. Zwłaszcza w sytuacjach, kiedy gotówka potrzebna jest na już.

W jaki sposób mogę otrzymać pożyczkę w kilkanaście minut?

Aby otrzymać szybką pożyczkę zazwyczaj wymagane jest założenie konta na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. Cała procedura jest szybka i nieskomplikowana i nie powinna trwać dłużej niż kilka minut. Co ważne – podczas wypełniania wniosku Twoim obowiązkiem będzie podanie należącego do Ciebie numeru konta. Aby mieć pewność, że otrzymasz pożyczkę możliwie szybko upewnij się, że pożyczkodawca posiada konto w tym samym banku. Z reguły każda z firm pożyczkowych posiada kilka lub kilkanaście rachunków. Przesyłając pieniądze pomiędzy kontami w tym samym banku, przelew realizowany jest niemal automatycznie.

Oto lista firm pożyczkowych wraz z nazwami banków, w których posiadają rachunki:

Filarum – 6 kont bankowych

PEKAO S.A., Bank Zachodni WBK, mBank, Alior Bank, PKO BP, Millennium Bank

Lendon – 6 kont bankowych

Alior Bank, PEKAO S.A., PKO BP, Bank Zachodni WBK, Millennium Bank, mBank

Wonga

Wonga nie podaje swoich rachunków, a wymienia banki, w których przelew/chwilówka dotrze do Ciebie dopiero drugiego dnia. Są to:

BnP Paribas, Getin Bank, Idea Bank, Invest Bank, Kredyt Bank

Na tej podstawie można mniemać, że firma posiada rachunki w pozostałych, najpopularniejszych bankach.

VIVUS – 7 kont bankowych

Alior Bank, PEKAO S.A., Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank, Millennium Bank, PKO BP

Netcredit – 7 kont bankowych

Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank, Millennium Bank, PKO BP

SohoCredit – 6 kont bankowych

PKO BP, Bank Zachodni WBK, Alior Bank, Millenium Bank, PEKAO S.A., mBank

VIASMS – 7 kont bankowych

mBank, PKO BP, Millennium Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., Alior Bank, Bank Zachodni WBK

SMS365 – 8 kont bankowych

Alior Bank, mBank, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium, Bank BPH, Kredyt Bank

Konta i rachunki bankowe AlfaKredyt – 5 kont bankowych

Alior Bank, mBank, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK

Konta i rachunki bankowe Pożyczkomat – 6 kont bankowych

Alior Bank, mBank, Bank Pekao S.A., PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, Nordea Bank

Rachunek w tym samym banku ma ogromne znaczenie nie tylko w przypadku przelewu środków na Twoje konto. Jest to szczególnie ważne także w sytuacji weryfikacji Twojego wniosku pożyczkowego i konieczności przesłania pożyczkodawcy symbolicznej kwoty (w zależności od firmy od 0,01 do 1 zł). Jeśli dokonasz przelewu z rachunku w tym samym banku, pożyczkodawca niemal natychmiast otrzyma przesłane pieniądze i będzie mógł zakończyć procedurę weryfikacji.

Pozytywna decyzja pożyczkowa? Co dalej?

Jeśli weryfikacja Twojego wniosku przebiegnie pomyślnie, otrzymasz od parabanku pozytywną decyzję pożyczkową.

W tej sytuacji gotówka może znaleźć się na Twoim koncie już kilkanaście minut później. W tym przypadku również wiele zależy od tego, w którym banku znajduje się Twoje konto. Zanim popiszesz umowę pożyczkową zwróć szczególną uwagę na ten właśnie aspekt. Zwłaszcza, jeśli gotówka jest Ci potrzebna „na wczoraj”.